Pokličite nas:+386 31 366 288
Instaappointment Image

Izdelava in avtorske pravice

Domov  /  Izdelava in avtorske pravice

Izdelava in avtorkse pravice dizajna: Nevtorn & Company, d. o. o.

Bistvo podjetja Nevtron & Company, d. o. o. je prav to – širjenje informacij ter širše, komuniciranje z javnostmi. Nevtron & Company se ukvarja tako s tiskanim, kot tudi s spletnim založništvom, čeprav je dejavnost tudi širša. Cilj podjetja je ustvariti največji informacijski kanal za širjenje aktualnih informacij na inovativen, bralcu zanimiv nacin. Za dosego takšnega cilja se zato v podjetju poslužujemo najnovejših tehnologij ter konceptov. Toplo pa prisluhnemo tudi željam in potrebam oglaševalcev, saj vztrajamo pri konceptu brezplačnih oziroma poceni vsebin in s tem radikalno povečujemo bazo zadovoljnih bralcev.

S prepletanjem tiska, spleta, TV ter radijskih oddaj, socialnih omrežij in dogodkov je doseg medijev podjetja Nevtron & Company, d. o. o. celosten in predvsem učinkovit.

Podjetje Nevtron & Company, d. o. o. upravlja z blagovnima znamkama revija Študent in MojPrihranek.

Student.si

Edini pravi spletni portal za mlade

Selma Skenderović priporoča
Selma Skenderović priporoča

Selma Skenderović priporoča

Selma Skenderović priporoča
Selma Skenderović je pisateljica, pesnica, študentka in še mnogo drugega. Njena knjige Zakaj molčiš, Hava? je bila prevedena v več jezikov s področja bivše Jugoslavije, v Sloveniji pa je postalo nujno branje. In od koga je lepše slišati, kaj ji pomenijo knjige in branje, kot od mlade avtorice? Selma nam je izdala tudi 5 knjig, […]

Prispevek Selma Skenderović: 5 knjig, ki jih priporoča izvira s portala Student.si.

Author: Žiga Kastelic
Posted: May 28, 2023, 1:00 pm
Circular economy concept.wooden cubes with a Circular economy icon on a green background. circular economy for future growth of business and design to reuse and renewable material resources.
Foto: pcess609 iz iStock

Circular economy concept.wooden cubes with a Circular economy icon on a green background. circular economy for future growth of business and design to reuse and renewable material resources.

Foto: pcess609 iz iStock
Trajnost in njeno razumevanje je široka in zapletena tema. Zajema vrsto industrijskih izrazov in akronimov, zaradi česar je lahko njeno razumevanje še posebej težavno. V nadaljevanju ti predstavljamo nekaj najpogostejših trajnostnih izrazov, ki ti bodo pomagali razumeti bistvene koncepte na katerih temelji in kako se uporabljajo. Družbena odgovornost podjetij (ang. Corporate social responsibility – CSR) […]

Prispevek Trajnostni izrazi, ki jih moraš poznati! izvira s portala Student.si.

Author: Maša Kraljič
Posted: May 28, 2023, 11:00 am
Najbolj nenavaden burger
Najbolj nenavaden burger

Najbolj nenavaden burger

Najbolj nenavaden burger
V nedeljo, 28. maja, obeležujemo svetovni dan hamburgerja. Gre za izjemno priljubljeno jed, ki jo Slovenci prek Wolta, platforme za dostavo hrane in izdelkov iz trgovin, najpogosteje naročamo. Vsako tretje naročilo je namreč hamburger, ob katerem skoraj vsakič naročimo tudi krompirček. Mesto najbolj nenavadnega burgerja pa je tokrat zasedel dvojni hamburger s sirom z dodatnimi […]

Prispevek Svetovni dan hamburgerja: Kateri trije so najbolj priljubljeni v Sloveniji? izvira s portala Student.si.

Author: Žiga Kastelic
Posted: May 28, 2023, 8:00 am
Any headaches?
Foto: PeopleImages iz iStock

Any headaches?

Foto: PeopleImages iz iStock
Znotraj družbenih pogovorov se vse pogosteje znajde duševno zdravje. Na tem področju poznamo različne strokovnjake, ki se vsak iz svojega zornega kota soočajo z duševnimi stiskami posameznika. Ampak pogosto imamo pri poimenovanju strokovnjakov težave s pravilnim naslavljanjem le teh. Torej, kaj je psiholog, kaj počne in kako lahko to postaneš? Kaj je psihologija in kako […]

Prispevek Ali je psiholog zdravnik? izvira s portala Student.si.

Author: Špela Bošnjak
Posted: May 28, 2023, 7:00 am
dove, cross, hands
Foto: nickelbabe iz Pixabay

dove, cross, hands

Foto: nickelbabe iz Pixabay
Binkošti ali praznik Svetega Duha je praznični dan v cerkvenem koledarju. Ta praznik je premičen in se praznuje petdeseti dan po veliki noči. Kako pa so nastali Binkošti in zakaj jih praznujemo? Zakaj kristjani praznujejo binkošte? Binkoštna nedelja simbolizira prihod Svetega Duha in sklene velikonočni čas. Beseda binkošti izhaja iz nemškega jezika Pfingsten – petdeseti […]

Prispevek Binkoštna nedelja in zakaj jo praznujemo? izvira s portala Student.si.

Author: Špela Bošnjak
Posted: May 28, 2023, 6:00 am
Tasmanski tiger je morda preživel dlje
Tasmanski tiger je morda preživel dlje Foto: on bbc

Tasmanski tiger je morda preživel dlje

Tasmanski tiger je morda preživel dlje Foto: on bbc
V svetu smo uničili marsikatero živalsko in rastlinsko vrsto. Zanimiva bitja, ki živijo v gozdovih in morjih po svetu, so pogosto tarča divjih lovcev in lovcev na glave, ki želijo v svojo zbirko dodati še kakšno redko vrsto. Tako smo leta 1936 izgubili tasmanske tigre, ko je zadnji znani tasmanski tiger poginil v živalskem vrtu […]

Prispevek Je mogoče, da je to bitje preživelo? Skrivnosti živalskega sveta izvira s portala Student.si.

Author: Špela Bošnjak
Posted: May 28, 2023, 5:00 am
Sisu
Sisu Foto: on imdb

Sisu

Sisu Foto: on imdb
Sisu je finski vojni film, ki je po svetu že dobil veliko število oboževalcev, veliko jih pa še čaka na to da odkrije ta finski biser. V stilu filmov o Johnu Wicku in z jasno inspiracijo Stallonovega Ramba so Finci posneli film, ki se zanaša na vrtoglavo akcijo, brutalne prizore in sumljivo preprosto zgodbo. Sisu […]

Prispevek Ocena filma: Sisu izvira s portala Student.si.

Author: Žiga Kastelic
Posted: May 27, 2023, 3:00 pm
mountains, sun, clouds
Foto: danfador iz Pixabay

mountains, sun, clouds

Foto: danfador iz Pixabay
Slovenija je morda res majhna dežela, kar pa še ne pomeni, da nas ne more presenetiti. Ko že misliš, da vse veš, lahko zelo hitro ugotoviš, da temu ni tako. Verjamemo, da o Sloveniji obstaja še veliko zanimivosti, ki jih marsikdo ne pozna in pa veliko neodkritih kotičkov, ki samo čakajo na svoj trenutek slave. […]

Prispevek Vse, kar moraš videti – Zanimiva dejstva o Sloveniji izvira s portala Student.si.

Author: Nina Marčeta
Posted: May 27, 2023, 1:00 pm
Intestine decorative model with various nutritional supplements. Top view
Foto: Elena Nechaeva iz iStock

Intestine decorative model with various nutritional supplements. Top view

Foto: Elena Nechaeva iz iStock
Čeprav je uživanje probiotikov običajno povezano z zdravilnimi učinki in pozitivnim vplivom na prebavo, lahko povzroči tudi stranske učinke in zato ni primerno za vsakogar. Probiotiki vsebujejo žive bakterije in jih med drugim najdemo v kefirju, kislem zelju, kombuchi in kimchiju. Z njihovo pomočjo lahko okrepiš imunski sistem, ohranjaš ravnovesje bakterij v prebavilih in omiliš […]

Prispevek Stranski učinki probiotikov: Katere stranske učinke lahko prinese uživanje probiotikov? izvira s portala Student.si.

Author: Tjaša Sušnik
Posted: May 27, 2023, 11:00 am
Computer generated 3D illustration with an Ocean Liner
Foto: MR1805 iz iStock

Computer generated 3D illustration with an Ocean Liner

Foto: MR1805 iz iStock
Najbolj znana zgodba o potniški ladji je gotovo zgodba o Titaniku. Ladja, ki se je na pot odpravila zgolj enkrat in nato nikoli več, še vedno ostaja nekoliko skrivnostna, saj njene razbitine še vedno pripovedujejo zgodbo, ki še ni napisala zadnje pike. Zdaj smo dobili najbolj natančen prikaz ladje. Najbolj znana potniška ladja Titanik je […]

Prispevek Titanik v svoji še nikoli videni podobi: Dobili najbolj natančno podobo Titanika izvira s portala Student.si.

Author: Špela Bošnjak
Posted: May 27, 2023, 7:00 am

MojPrihranek.si

Najbolj ažurne novice o trajnostnem bivanju

Love Birds - two pigeons sitting on a window niche. Selective focus.
Foto: SHRINJOY MAITI iz iStock

Želite izvedeti, kako se znebiti golobov? Razumemo vas, lahko ste še tako velik ljubitelj živali in tem perjastim bitjem ne želite žalega, a preglavic, ki jih povzročajo imate dovolj. Ne glede na to, ali so golobi naselili vaš balkon ali teraso, njihova prisotnost s svojim žvrgolenjem lahko postane zelo nadležna. Čeprav sami po sebi običajno […]

Prispevek 5 učinkovitih načinov za izgon golobov z vašega balkona izvira s portala MojPrihranek.si.

Author: Timotej Prosenc
Posted: May 27, 2023, 6:10 am
Jaguar XJ13
Jaguar XJ13 Foto: on jaguar

Nobena druga vrsta avtomobila ne sproži toliko pogovorov kot super športna vozila. Marsikateri superšportnik v zgodovini pa ni zapeljal med ljudi, zato smo se napotili na popotovanje po zgodovini super športnih vozil, ki niso nikoli zapeljala iz proizvodnih hal. Zbrali smo tista supervozila iz šestdesetih let, ki bi morda morala biti izdelana, a iz različnih […]

Prispevek Superšportni koncepti vozil iz 60-ih, ki so ostala le koncept izvira s portala MojPrihranek.si.

Author: Žiga Kastelic
Posted: May 27, 2023, 5:41 am
buildings, air conditioning, china
Foto: skowalewski iz Pixabay

Če vas motijo običajen prehlad, zamašen nos ali simptomi podobni alergiji, ko sedite v klimatizirani sobi, je možno, da ste kot vzrok vašim težavam posumili klimatsko napravo. Pa lahko klimatska naprava resnično povzroči bolezen? Mnogi se pritožujejo zaradi t.i. bolezni klimatske naprave in verjamejo, da je krivec njihova naprava za ogrevanje, prezračevanje in klimatizacijo (HVAC). […]

Prispevek Mit ali resnica: Zaradi klime lahko zbolimo? izvira s portala MojPrihranek.si.

Author: Timotej Prosenc
Posted: May 26, 2023, 6:30 am
senčila bled pergola nadstrešek jadro
Foto: Senčila Bled

Ureditev terase, balkona ali nekega dela zunanje površine, ki jo imamo na voljo, je vedno bolj pomembno. Bivanje na prostem, uživanje ob dobrem branju, kosilu ali druženju na prostem je vedno večja potreba. Rešitev za take situacije je veliko, pomembna je prava izbira. Manjši balkoni, zagotovo še vedno najdejo sebi najljubše tende. Pri tendah je […]

Prispevek Tende, pergole, zasenčitvena jadra izvira s portala MojPrihranek.si.

Author: Senčila Bled, d. o. o.
Posted: May 26, 2023, 6:28 am
Premier Robert Golob v državnem zboru.
Foto: Bor Slana/STA

Premier Robert Golob je na odprtju Dnevov medgeneracijskega sožitja dejal, da so na vladi ta teden zaključili medresorsko usklajevanje štirih ukrepov, vrednih 100 milijonov evrov, namenjenih izboljšanju gmotnega položaja upokojencev. Med njimi je dvig minimalno zajamčene pokojnine na 700 evrov in »božičnica« za upokojence. Za potrebe upokojencev skozi štiri ukrepe Z novembrom je napovedal predčasno […]

Prispevek To je Golob s 1. novembrom napovedal kar se pokojnin tiče, decembra izplačilo božičnice izvira s portala MojPrihranek.si.

Author: Simon Uršič
Posted: May 25, 2023, 11:31 am
Moderna kuhinja
Foto: on Il Ambienti

Kuhinja je najbolj pomemben prostor vsakega doma, v katerem se zbira vsa družina. Z razlogom ji rečemo tudi srce vsakega doma, saj v njej kuhamo in se družimo ter ustvarjamo nepozabne spomine. V kuhinji preživimo veliko časa, zato je pomembno, da izberemo pohištvo, ki nam je všeč, hkrati pa ne smemo pozabiti, da mora kuhinji […]

Prispevek Kako izbrati pravo kuhinjo? izvira s portala MojPrihranek.si.

Author: Pohištvo Il Ambienti
Posted: May 25, 2023, 6:25 am
Closeup of a housefly with its reflection in a glass window
Foto: photointrigue iz iStock

Muhe so ena največjih nadlog poletnih mesecev, ki nam grenijo življenje doma, v službi in na dopustu. Njihovo zoprno brnenje, letanje in pikanje nam moti koncentracijo, nas spravlja v slabšo voljo in uničuje zaslužen mir. Na srečo obstajajo rešitve, s katerimi se lahko znebite nadležnih muh, ki vam grenijo življenje. Čistoča je vse Žal pogosto […]

Prispevek Najlažji način, da se znebite nadležnih muh izvira s portala MojPrihranek.si.

Author: Profarm Košenina
Posted: May 24, 2023, 8:47 am
Rog Pony kolesa
Foto: on Rog Bikes

V svetu nenehnih sprememb in tehnološkega napredka se včasih zazremo nazaj v preteklost in se spominjamo nekaterih ikoničnih trenutkov, ki so zaznamovali naše mladostne dni. Rog Pony kolesa predstavljajo povratek nostalgije, saj se spominjamo časov, ko smo kot otroci preživljali brezskrbne ure na teh čudovitih kolesih. Ta prenovljena in posodobljena različica legendarnega kolesa nas popelje […]

Prispevek Zakaj so Rog Pony kolesa najboljša za urbano vožnjo? izvira s portala MojPrihranek.si.

Author: Rog Bikes
Posted: May 24, 2023, 8:00 am
Tesla Model 2
Foto: on tesla

Tesla je objavila težko pričakovano predogledno sliko svojega naslednjega električnega avtomobila, za katerega se pričakuje, da bo kombilimuzina »Model 2«, ki bo tekmovala s prihajajočima Renaultom 5 in Volkswagnom ID 2. Tesla na skupščini delničarjev bolj skopa kot sicer V govoru na skupščini delničarjev ameriškega podjetja leta 2023 je izvršni direktor Elon Musk potrdil, da […]

Prispevek Tesla napovedala cenovno dostopen Model 2, na skupščini pa ni navdušila izvira s portala MojPrihranek.si.

Author: Žiga Kastelic
Posted: May 24, 2023, 7:16 am
Potonika na vrtu.
Foto: Rabbitti iz iStock

Z omamno sladkim vonjem ter velikimi, razkošnimi okroglimi popki, polnimi v plasteh nanizanih cvetnih listov, so potonike že stoletja ena izmed najbolj priljubljenih vrst rož in eden najpogosteje izbranih okraskov v marsikaterem domu. Naj bodo sveže nabrane ali le motiv na posodi, vsakemu interierju dajo pridih prefinjenosti. Ko jih postavite v vazo, dodajte sredstvo, ki […]

Prispevek Razkošna roža, ki prinaša srečo v ljubezni, ne sme manjkati v vašem domu izvira s portala MojPrihranek.si.

Author: Simon Uršič
Posted: May 24, 2023, 5:32 am